דגים

מתכון: גפילטע פיש - ניצי

מתכון: גפילטע פיש רכיבים: גפילטע פיש של תלמה ומשה איזנמן . 2 דגי קרפיון פרוסים . 1 קילו קרפיון טחון היטב . על קילו קרפיון טחון . חצי כוס קמח מצה , או פרורי לחם , או שלש פרוסות חלה שהושרו במיים נסחטו ונמעכו . 1 בצל בינוני טחון גס . 2 גזרים טחונים גס (אפשר לגרר את הבצל והגזרים על פומפיה דקה ) . את עיסת הבצל והגזר לסחוט ( הכסף או החיים ... ) ביד ולהוסיף לעיסת הקרפיון והחלה . להוסיף עד 3 ביצים וכרבע עד חצי כוס מיים . לטבל במלח סוכר ופלפל שחור כאן טמון הסוד !!!!!!!!!!!! כף מלח כף סוכר וכפית פלפל . אופן הכנה: אם העיסה נוזלית מידי אפשר להוסיף עוד מהקמח . העיסה צריכה להיות סמיכה יציבה אך לא קשה . לתת לעיסה לנוח כחצי שעה . הכנת הציר !!! לבשל בסיר גדול ורחב : 3 גזרים, 3 בצלים עם קליפתם בהרבה מים 4 ליטר . להרתיח ולבשל כמו מרק על אש בינונית עד להתרככות הגזרים , לתבל ה" מרק " במלח ,סוכר ופלפל שחור לפי הטעם של אימנו זל'...שתחייה . בישול !!! בסיר רחב ושטוח לשפוך ציר בגובה 2 סמ' ואת 3 הגזרים (את הבצל לפח ) . להכין קציצות מאורכות מעיסת הדג (בידיים רטובות ) להניח את הקציצה בתוך פרוסות הדג , להכין הכל על מגש מרוח בשמן בזמן בישול הציר . להעביר הפרוסות הממולאות והקציצות שנותרו . אל תוך הציר הרותח עם הגזרים . לכסות את הגפילטע המתבשל, בציר שנותר בסיר הגדול לכסות במכסה . להביא לרתיחה ולעבור לאש קטנה ולבשל כשעה וחצי . לאחר הבישול וכיבוי האש . לחכות מעט שיתקרר להניח בתבנית זכוכית נאה את הגפילטע והקציצות ולשפוך עליהם את הציר שבו התבשלו . לא לשכוח לפרוס את הגזר ולהניח עיגול על כל קציצה ופרוסה . לניילן הכלים ולהכניס למקרר . לאחר הקירור והופעת הג'לי אנו נוהגים להקפיא חלק על מנת להאריך הנאתנו . זהירות !!! אנו לא אחראים לתוצאות , גפילטע פיש ממכר ומביא אריכות ימים ושלום . נא להתקשר לאיזנמן 053785955 ולהזמין לטעימה . info@Italy-Vacation.com הערות: business :מאת 17:07 :שעה 23/11/2002 :תאריך גפילטע פיש יביא שלום ! מקור המתכון: ניצי מנהלת הפורום הופק על-ידי תוכנת מטעמים 2001 גרסה 1.1.2

מתכון: ברבוניות בשמנת ויין לבן

מתכון: ברבוניות בשמנת ויין לבן רכיבים: . תאריך: 18 באוגוסט 11:30) 2001) מאת: אתי1 נושא: עוד מתכון לפילה ברבוניות ברבוניה בשמנת ויין לבן 1997 החומרים: מחבת רחב לחצי ק"ג פילטים ברבוניות 4 כפות חמאה +2 כפות שמן ¼ כוס יין לבן קמצוץ מלח מיץ מלימון קטן קרם פרש או שמנת מתוקה אופן הכנה: אופן ההכנה: לחרוץ בפילט הברבוניה 2 חריצים קטנטנים אלכסוניים לשים במחבת את החמאה+ השמן, כאשר החמאה נמסה קלות, להכניס את הפילטים ל- חצי דקה בכל צד ולא יותר. . הפילטים עדינים דקים ושבירים מאוד.חשוב מאו כל שניה קובעת אם ישרפו או יתייבשו להוסיף כ &#¼ :8211 כוס יין לבן ופלמבה קצר מאוד. לעזור ללהבה לכבות ולהשאיר דקה מכל צד. אז, להוסיף קורט מלח ומיץ מחצי לימון קטן לציר במחבת ולהשאיר לשניונת. להוציא את הברברניות לצלחת חמה ולשפוך לציר שנשאר שמנת מתוקה או קרם פרש בטמפרטורת החדר. להסמיך את הציר לפי הצורך. כאשר הרוטב סמיך דיו לשפר טעם עם מלח ולימון. הכנס שוב הפילטים לרגע מכל צד. להגיש עם תפוחי אדמה קטנים אפויים או אחר בתיאבון הערות: הביאה מפורום אורט - פינגווינית pingwini :מאת 23:00 :שעה 14/11/2003 :תאריך העתקתי לך את המתכון מהקישור - ומעבירה שוב את הקישור בתקווה שיצליח מקור המתכון: פינגווינית הופק על-ידי תוכנת מטעמים 2001 גרסה 1.1.2

מתכון: שני מתכונים לדג סלמון - מטוגן ובסגנון מרוקאי - לוי אבן

מתכון: שני מתכונים לדג סלמון - מטוגן ובסגנון מרוקאי - רכיבים: מתכון א' לשטוף את הפרוסות שלך במים (בדרך כלל הם כבר נקיים מקשקשים) רצוי לנגב את המים לחמם מחבט עם מעט שמן - אפשר שמן זית לפזר על הדג מלח ופלפל (הכי ממליץ פלפל גרוס גס)כמות לפי הטעם. להניח את הפרוסות "בעמידה" כלומר על העור בלבד!!! לאחר כ 30 שניות להזיז את הדגים וכך מבטיחים שלא ידבקו לבסיס. לתגן על אש בינונית מינוס כ 4 דקות ולהפוך לצד העור השני ושוב 4 דקות - בשום אופן לא לתגן על צד הבשר. הערה: ברגע שמרגישים בקצה המזלג שהבשר התקשה אך לא יותר מדי, זה סימן שזה מוכן. להגיש עם סלט כלשהו בצד ופלח לימון - כוס יין "אדום" ישלים את ההנאה (למרות המתנגדים, כי לדג מתאים יין לבן...) ---------------------------------------------------------- אופן הכנה: מתכון ב': סלמון מבושל בסיגניון "יעני" מרוקאי. 7 כפות שמן חצי כוס מים שום טרי או קפוא לפי הטעם פטרוזיליה קצוצה דק - כל כמות מתאימה. 4 ענפי כוסברה שתי כפות פפריקה מתוקה (אפשר לשלב גם קצת חריפה) כף כורכום מלח לפי הטעם ***** לערבב הכל בתוך סיר המתאים לכמות הפרוסות ***** להכניס את הדגים אל תוך הסיר תוך כדי מריחתם עם הרוטב שבסיר ולסדרם יפה. ***** להניח הסיר על אש בינונית עד הרתיחה ולהנמיך את האש+כיסוי הסיר. בעיקרון זה מוכן אחרי כ רבע שעה/עשרים דקות. אבל המושג "מוכן" הנו יחסי וכל אחד יטעם ויקבע אם להאריך בבישול. העיקר: לדאוג שהרוטב נשמר ברמה של סמיכות נעימה שלא תדביק את הדג לקרקע. יין: כל יין מתאים - אם לבן, אז קריר. אם זה היה טעים, ספר לי על התוצאות. הערות: לוי אבן :מאת 02:47 :שעה 16/12/2003 :תאריך מתוך הנסיון שלי (אני אוכל רק דגים כל השנה ו 95% מהם: סלמון (אבל לא כל סוג!! יש כ 6 סוגים של סלמונים והם שונים במימדיהם, בצבעם ובטעמם. מה שיש לך הוא טעים אך קיים יותר טעים ובהרבה. לטעמי, תעדיף את הדג השלם ללא ראש ובתוך אריזת וואקום. אורכו כ 50 ס"מ מקסימום. את כולם אני מכין בשני אופנים בלבד: מקור המתכון: לוי אבן הופק על-ידי תוכנת מטעמים 2001 גרסה 1.1.2

מקבץ מתכוני מוס טונה - זושי

מתכון: מוס טונה - מקבץ מתכונים - זושי \ מקבץ מתכונים , סתם כדי שיהיה לך עם מה להשוות מוסי סלמון וטונה נוספים של חברים וחברות וירטואליות שלי: נכון כולן על אותו עקרון, מיונז טונה מוצר חלב וג'לטין..אז מה שקובע זה התבלינים הנלווים: זה של אודטה למשל: 2 קופסאות טונה בשמן מסוננות 1 שמנת חמוצה מיונז - למלא במיכל הריק של השמנת 1 בצל קטן כמה כפות שמיר קצוצות מלחפלפל לפי הטעם 1 שקית ג'לטין (14 גרם) מומסת ב 1/4 כוס מים רותחים קישור למקבץ נוסף: http://www.ynet.co.il/home/1,7340,L-1821-167-5784467,00.html מוס טונה ואנשובי ברוטב מיונז של דרולי, מנהלת תפוז ופורום הורים לילדים ביסודי. 2 קופסאות טונה בשמן 1 קופסא אנשובי -36 גרם 5 כפות מיונז 3 בצל ירוק קצוץ 3 כפות פטרוזיליה קצוצה 2 ביצים קשות 1 כפית חרדל 1 כף מיץ לימון 4 כפות שמנת מתוקה 2 גביעי שמנת חמוצה 1 שקית ג'לטין-14 גרם 1/3 כוס מים רותחים מלח פלפל לרוטב ( לא חובה): 11/4 כוסות מיונז 2 פלפלים אדומים קלויים ומנוקים 3 מלפפונים כבושים קצוצים 1/2 כוס בצל ירוק קצוץ 2 שיני שום 3 כפות פטרוזיליה קצוצה 2 כפות שמיר 1 כפית חרדל מלח פלפל 1. שמים במעבד מזון טונה , אנשובי, בצל, פטרוזיליה, ביצים, חרדל ומיץ לימון – מעבדים למחית חלקה. 2. מוסיפים שני סוגי שמנת ומעבדים עוד מספר שניות. 3. מרככים ג'לטין במעט מים קרים , מוסיפים מים רותחים ובוחשים שנמס. מעבירים למעבד מזון דרך מסננת, מתבלים ומעבדים עוד מספר שניות, 4. יוצקים לתבנית מרופדת בניילון נצמד ומקררים 24 שעות. 5. להכנת הרוטב שמים הכל במעבד ומקררים עד ההגשה . 6. בהגשה משחררים את המוס מהבנית לצלחת הגשה, אפשר לעטר ביצים קשות פרוסות ומגישים אפ הורטב בכלי נלווה אן יוצקים מעל. עוד מקור לא ידוע: 1. טונה משלוש קופסאות טונה בשמן - מסוננת. 2.שתי קופסאות גבינת יוגורט. 3. שליש או מעט יותר כוס מיץ לימון טבעי (רצוי טרי, אבל לא הכרחי). 4. מלח ופלפל לפי הטעם (אני אוהבת הרבה). 5. 14 גרם (שקית אחת) ג'לטין, מומס בשליש (מדויק!) מים רותחים. לערבב הכל במג'ימקס. מתקבלת תערובת נוזלית - לא לדאוג _ זה מתקרש יםה אחר כך. לצקת לקעריות (אני יוצקת לקעריות סיניות) - או לכל מיכלים אחרים שרוצים - ולצנן כמה שעות טובות במקרר. לשחרר לצלחת שטוחה, ולכסות בקערית. אפשר גם לצקת לקעריות אישיות ולהפוך כמנה ראשונה על צלחת מקושטת. נפלא בסנדוויץ': על מציות לסוגיהן: מחזיק המון זמן מעמד במקרר (אם לא נטרף קודם): בריא ומזין. בהצלחה ******************* zoshy2 :מאת 11:50 :שעה 15/02/2004 :תאריך מקבץ עם מוסי סלמון (שזה טיפה יותר הטעם שלי...) מוס סלמון פרווה - של שושקה מתפוז (מה לעשות, הזיכרון לה משהו בגילי...) 10 גר' ג'לטין 5 כפות מים 1 כף מיץ לימון 2 בצלים ירוקים קצוצים 1/4 כוס מים / יין לבן 1/4 כוס מיונז 250 גר' פילה סלמון מבושל 1/2 כוס גבינת טופו 16% טעם טבעי מלח, פלפל לטחון במעבד מזון בלי הדג עד שהבצל טחון דק. להוסיף את הדג והמיונז לעוד דקה. להוסיף גבינת טופו לעוד חצי דקה. מוס אבוקדו וסלמון של סנדו מאורט - לדעתי לא צריכה להיות בעיה בהחלפת הקצפת בריץ רכיבים: 3 אבוקדו 2-1 כפיות מלח פלפל 2 כפות בצל קצוץ 0.5 כוס מיונז מיץ מלימון שמנת מוקצפת (במקור חצי אני משתמש בשלם) 14 גר' ג'לטין 250 גר סלומון מעושן (אפשר שאריות) ביצה קשה 9 גר' ג'לטין מיץ מלימוןשמנת מוקצפת (גם פה במקור חצי אני משתמש בשלם) חלבון מוקצף פלפל אופן הכנה: הכנה: מניחים ניילון עטיף על תבנית איגליש קייק ממיסים את הג'לטין בחצי כוס מים חמימים מרסקים את האבוקדו במג'ימיקס מוסיף בצל לימון פלפל עד שנהייה מחית . מוסיפים את הג'ילטין ומערבבים עוד קצת . מקפלים את המיונז והשמנת פנימה. שופכים לתבנית מקסימוס שלושה רבעים מגובה התבנית ונותנים לנוח שעה או עד שמתייצב. מרסקים את הסלומון עם הביצה מיץ הלימון מתבלים בפלפל ומרסקים במג'ימיקס. מוסיפים ג'לטין ומערבבים עוד קצת. מקפלים שמנת וחלבון מוקצף. בתבנית האבוקדו ובעזרת כף יוצרים תעלה , לא עמוקה , לאורך התבנית . מה שנאסף בכפית ישר על פרוסת לחם טרי ולפה. שופכים את מוס הסלומון מכסים ולמקרר להתייצבות. לפני ההגשה הופכים על כלי מסירים את הניילון ופורסים לפרוסות אפשר לקשט עם מה שרוצים מקור המתכון: סנדו *************** הוסף תגובה zoshy2 :מאת 11:58 :שעה 15/02/2004 :תאריך עוד מוסי סלמון: מוס סלמון מעושן של יהודית מ y למעבד מזון: 400 גר' סלמון מעושן. 100 גר' חמאה רכה. 1 כף מיץ לימון. 1 שמנת קצפת. פלפל לבן ומלח. לקרר במקרר שעה. להקציף שמנת קצפת שניה. לקפל. לצקת לתבנית כיכר מרופדת בנילון נצמד. שומרים במקרר לפחות לילה. הופכים להגשה. עוד מתכון עם מקור לא ידוע: חמרים 200 ג'ר סלמון מעושן 250 ג' גבינה (אני אוהב פילדלפיה אבל אפשר גם עם 9%) 1 שמנת מתוקה מלח פלפל לבן עירית - לקישוט טוסטים קטנים במעבד מזון טוחנים גניבה ו- 100 ג' סלמון. 100 ג' סלמון שניים - קוצצים דק מערבבים את החתיכות של הסלמון לגבינה - מטבלים מקציפים שמנת ומקפלים לגבינה מזליפים לכוסות יין (כאלה שאפשר להכניס אליהן כפית) הנה של אהרוני: החומרים: 600 גרםנתח פילה סלמון טרי 30 גרם חמאה 1 בצל קטן, קצוץ דק מאוד מלח פלפל שחור, טחון טרי 2 כפות קמח 1/2 כוס יין לבן יבש 1 ביצה 1 מיכל שמנת מתוקה לרוטב: 1 מיכל שמנת מתוקה מלח ופלפל שחור 1 כפית מיץ לימון 3 כפות עירית, קצוצה דק ההכנה: 1. טוחנים במעבד מזון את הדג למחית חלקה מאוד. מעבירים לקערה. 2. ממיסים את החמאה במחבת ומאדי את הבצל עד שהוא שקוף. ממליחים ומפלפלים. מוסיפים את הקמח, ומערבבים עד שהקמח מתחיל הזהיב. מוסיפים את היין, ומבשלים כ-3 דקות. 3. מערבבים בקערה את מחית הדג עם תוכן המחבת, הביצה והשמנת, ומצננים. 4. משמנים תבניות אישיות קטנות (ממתכת, חרסינה או זכוכית) חסינות חום במעט חמאה, וממלאים בתערובת. 5. שמים את התבניות בתבנית גדולה יותר (של התנור, למשל) עם מעט מים בתחתיתה ואופים בחום בינוני-נמוך (160 מעלות) כ-25 דקות. 6. בינתיים מכינים את הרוטב: שמים בסיר קטן את השמנת, ומבשלים כמה דקות עד שהיא סמיכה מעט, ממליחים ומפלפלים. מוסיפים את מיץ הלימון והעירית, ומבשלים כדקה. 7. יוצקים על 6 צלחות שטוחות מעט מהרוטב והופכים על כל צלחת תבנית עם מוס הדג האפוי. לא נוסה על ידי, מקווה שיעזור לך. שבת שלום של רות סירקיס: גם מי שלא אוהב סלמון אהב את המוס הזה. תנור מחומם ל-160 מעלות,תבנית מלבנית מוארכת,אורך 30,רוחב 6,עומק 5 ס"מ. החמרים:500 ג'ר פילה סלמון מיץ מלימון שלם,מסונן 2 ביצים 2 חלבונים 1 מיכל שמנת מתוקה 1 שמנת חמוצה או קרם פרש מלח,פלפל לבן קורט פפריקה חריפה רבע כוס עלי שמיר קצוצים לקישוט:2 מלפפונים פרוסים,צלפים,שמיר 1 פרוסת לימון ההכנה:להוריד את עור הסלמון ולסלק חלקים כהים.לחתוך לחתיכות בינוניות.להוציא עצמות קטנות. לשים את הדג ומיץ הלימון במעבד ולהפעיל ,עד שיש מחית.להוסיף ביצים וחלבונים,וממשיכים לעבד עד שיש תערובת אוורירית. להוסיף בהדרגה את השמנת המתוקה ונחמוצה,להמשיך לעבד עד שיש עיסה אחידה ובהירה.לתבל, להוסיף פנימה את השמיר. לרפד את התבנית בניר אפיה.לצקת את התערובת,ולכסות את התבנית בניר אלומיניום. לשים את התבנית בתוך תבנית גדולה יותר,שבה מים חמים המגיעים למחצית גובה התבנית שבה התערובת.לשים בתנור המחומם מראש,לאפות במשך 60 עד 90 דקות,או עד שהמוס יציב,וסכין הננעצת בה יוצאת יבשה. להוציא מהתנור ומתבנית המים.לצנן לגמרי,לפחות שעתיים,ולהוציא את המוס .להפוך בזהירות לצלחת הגשה ולהסיר את ניר האפיה. לקשט.אפשר להגיש פושר או קר. אני ממליצה על קר. המקור-רות סירקיס . מגישים מקושט בעירית קצוצה עם טוסטים קטנים הערות: zoshy2 :מאת 11:49 :שעה 15/02/2004 :תאריך תודה לכם על ההדרכה לעוגת הזברה, מוטי המוס טונה ירשם בקרוב בינתיים: מקור המתכון: zoshy2 הופק על-ידי תוכנת מטעמים 2001 גרסה 1.1.2

מתכון: שני מתכונים לדג סלמון - מטוגן ובסגנון מרוקאי - לוי אבן

מתכון: שני מתכונים לדג סלמון - מטוגן ובסגנון מרוקאי - רכיבים: מתכון א' לשטוף את הפרוסות שלך במים (בדרך כלל הם כבר נקיים מקשקשים) רצוי לנגב את המים לחמם מחבט עם מעט שמן - אפשר שמן זית לפזר על הדג מלח ופלפל (הכי ממליץ פלפל גרוס גס)כמות לפי הטעם. להניח את הפרוסות "בעמידה" כלומר על העור בלבד!!! לאחר כ 30 שניות להזיז את הדגים וכך מבטיחים שלא ידבקו לבסיס. לתגן על אש בינונית מינוס כ 4 דקות ולהפוך לצד העור השני ושוב 4 דקות - בשום אופן לא לתגן על צד הבשר. הערה: ברגע שמרגישים בקצה המזלג שהבשר התקשה אך לא יותר מדי, זה סימן שזה מוכן. להגיש עם סלט כלשהו בצד ופלח לימון - כוס יין "אדום" ישלים את ההנאה (למרות המתנגדים, כי לדג מתאים יין לבן...) ---------------------------------------------------------- אופן הכנה: מתכון ב': סלמון מבושל בסיגניון "יעני" מרוקאי. 7 כפות שמן חצי כוס מים שום טרי או קפוא לפי הטעם פטרוזיליה קצוצה דק - כל כמות מתאימה. 4 ענפי כוסברה שתי כפות פפריקה מתוקה (אפשר לשלב גם קצת חריפה) כף כורכום מלח לפי הטעם ***** לערבב הכל בתוך סיר המתאים לכמות הפרוסות ***** להכניס את הדגים אל תוך הסיר תוך כדי מריחתם עם הרוטב שבסיר ולסדרם יפה. ***** להניח הסיר על אש בינונית עד הרתיחה ולהנמיך את האש+כיסוי הסיר. בעיקרון זה מוכן אחרי כ רבע שעה/עשרים דקות. אבל המושג "מוכן" הנו יחסי וכל אחד יטעם ויקבע אם להאריך בבישול. העיקר: לדאוג שהרוטב נשמר ברמה של סמיכות נעימה שלא תדביק את הדג לקרקע. יין: כל יין מתאים - אם לבן, אז קריר. אם זה היה טעים, ספר לי על התוצאות. הערות: לוי אבן :מאת 02:47 :שעה 16/12/2003 :תאריך מתוך הנסיון שלי (אני אוכל רק דגים כל השנה ו 95% מהם: סלמון (אבל לא כל סוג!! יש כ 6 סוגים של סלמונים והם שונים במימדיהם, בצבעם ובטעמם. מה שיש לך הוא טעים אך קיים יותר טעים ובהרבה. לטעמי, תעדיף את הדג השלם ללא ראש ובתוך אריזת וואקום. אורכו כ 50 ס"מ מקסימום. את כולם אני מכין בשני אופנים בלבד: מקור המתכון: לוי אבן הופק על-ידי תוכנת מטעמים 2001 גרסה 1.1.2

דג של אבן לוי

הכי טוב בעולם!
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דגים
בחר
בחר