איזה צ'קים אוכל לפרוע?

הורי נפטרו מלפני אוטוטו 4 שנים. ונתנו לי במתנה 4 צ'קים כדלקמן: 1. צ'ק ראשון דחוי לתאריך 1/2/2000 (הם כתבו ומסרו לי אותו בתאריך 1998). 2. צ'ק שני דחוי לתאריך 1/9/2009 (הורי כתבו ומסרו לי אותו במהלך שנת 1999). 3. צ'ק שלישי הם נתנו לי לפני מותם בתאריך 1/8/2002 לתאריך פירעון 22/8/2002. 4. צ'ק רביעי - (לא מצאתיו). עד היום לא הלכתי לפרוע אפילו צ'ק אחד. איזה צ'ק מהם אוכל לפרוע?

לא תוכל כבר לפרוע את השיקים - בקיצור הלך הכסף

החוק קובע כי ניתן לפרוע את השיקים, עד חצי שנה מיום שנרשם בהם המועד, דהיינו: אם על השיק רשום 1.2.00, אזי ניתן להפקיד ולפרוע את השיק עד ל-1.8.00. אם לא הפקדת קודם, אכלת אותה. לגבי השיק מס' 2 - אמרת שזמן פרעון בשנת 2009, או שזה טעות והכוונה לשנת 2000? בכל מקרה - לא תוכל לעשות כלום אם לא הפקדת את השיקים תוך חצי שנה כאמור.

כן צ'ק דחוי לשנת 2009

כן זו לא טעות - שנת 2009. ההורים שלי אמרו לי מפקידים אצלי את הצ'קים עד שאחליט לפרוע אותם והכסף יהיה שלי מפני שהם היו חייבים לי כסף. כתבת שהצ'קים צריכים להיות מופקדים באיזשהו מקום? איפה הצ'קים צריכים להיות מופקדים? אלך מחר ואפקיד איפה שצריך.

לא תוכל כבר לפרוע את השיקים - בקיצור הלך הכסף

החוק קובע כי ניתן לפרוע את השיקים, עד חצי שנה מיום שנרשם בהם המועד, דהיינו: אם על השיק רשום 1.2.00, אזי ניתן להפקיד ולפרוע את השיק עד ל-1.8.00. אם לא הפקדת קודם, אכלת אותה. לגבי השיק מס' 2 - אמרת שזמן פרעון בשנת 2009, או שזה טעות והכוונה לשנת 2000? בכל מקרה - לא תוכל לעשות כלום אם לא הפקדת את השיקים תוך חצי שנה כאמור.

בתגובה לpink_p1

כן צ'ק דחוי לשנת 2009. כן זו לא טעות - שנת 2009. ההורים שלי אמרו לי מפקידים אצלי את הצ'קים עד שאחליט לפרוע אותם והכסף יהיה שלי מפני שהם היו חייבים לי כסף. כתבת שהצ'קים צריכים להיות מופקדים באיזשהו מקום? איפה הצ'קים צריכים להיות מופקדים? אלך מחר ואפקיד איפה שצריך.

לגבי השיקים שעבר זמנם - אין מה לעשות - כנס

לגבי השיק שזמן פרעונו עד 2009, תמתין עד שנת 2009 סמוך למועד הרשום על גבי השיק ואז תפקיד אותו. היכן צריך להפקיד? איפה מפקידים בדרך כלל? בבנק כמובן. באיזה בנק תשאל מן הסתם? בבנק בו מתנהל חשבונך.

מאחר והוריך נפטרו, תוכל להפקיד כבר עכשיו - אך זה כרוך בעמלה

איזה צ'קים אוכל לפרוע?

הורי נפטרו מלפני אוטוטו 4 שנים. ונתנו לי במתנה 4 צ'קים כדלקמן: 1. צ'ק ראשון דחוי לתאריך 1/2/2000 (הם כתבו ומסרו לי אותו בתאריך 1998). 2. צ'ק שני דחוי לתאריך 1/9/2009 (הורי כתבו ומסרו לי אותו במהלך שנת 1999). 3. צ'ק שלישי הם נתנו לי לפני מותם בתאריך 1/8/2002 לתאריך פירעון 22/8/2002. 4. צ'ק רביעי - (לא מצאתיו). עד היום לא הלכתי לפרוע אפילו צ'ק אחד. איזה צ'ק מהם אוכל לפרוע?

תשובה

המקרה שאתה מתאר הינו מעט מורכב, אך נשאלות מספר שאלות אשר, אולי, יפתרו את הבעיה. האם הוריך השאירו צוואה? האם ניתן צו ירושה? האם הנך אחד היורשים ו/או היורש היחידי? בכל מקרה שיק תקף מבחינת הבנק לתקופה בת ששה חודשים, אך באופן תאורטי כוחם יהיה יפה לביצוע בהוצל"פ. הערה: אין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, כמו כן, האמור בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ועל מנת לקבל עזרה מקצועית מלאה יש לפנות לטיפול פרטני, בשל העובדה כי בעת מתן התשובות אין בפני את מכלול הנתונים של המקרה הספציפי. חן שטיין, עו''ד chenshteinlaw@walla.co.il

בברכה,
חן שטיין, עו''ד

www.hamishpat.co.il

אין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, וכן האמור בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. לקבלת סיוע מקצועי מלא יש לפנות לטיפול פרטני, בפריסת מכלול הנתונים של המקרה הספציפי.

עו"ד שטיין - איך ניתן יהיה לפתוח תיק הוצל"פ אם בעלי החוב נפטרו ?

והמחזיק בהם הינו בנם שכנראה הוא היורש?

זו בדיוק הסיבה שרשמתי באופן תיאורטי

באם הבן אינו היורש היחידי, או אינו יורש כלל על פי צוואה, הרי שיהיה ביכולתו להיפרע מהעיזבון. הערה: אין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, כמו כן, האמור בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ועל מנת לקבל עזרה מקצועית מלאה יש לפנות לטיפול פרטני, בשל העובדה כי בעת מתן התשובות אין בפני את מכלול הנתונים של המקרה הספציפי. חן שטיין, עו''ד chenshteinlaw@walla.co.il

בברכה,
חן שטיין, עו''ד

www.hamishpat.co.il

אין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, וכן האמור בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. לקבלת סיוע מקצועי מלא יש לפנות לטיפול פרטני, בפריסת מכלול הנתונים של המקרה הספציפי.

הי

אני לא כל כך יודע לייעץ לך מבחינה משפטית כי זה נשמע מצב סבוך מאוד, אבל אני כן יכול להמליץ לך לפנות אולי לחברה שמתמחה בניכיון צ׳קים, יתכן והם יוכלו לעזור בדרך כלשהי. אני מצרף לך קישור לאתר של חברה נהדרת בהם אני נעזרתי כמה וכמה פעמים, ואני יכול לומר לך שמדובר בחברה אמינה ומקצועית, שנותנת שירות מצוין. שווה לבדוק. 

בהצלחה!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תביעות כספיות והוצאה לפועל
בחר
בחר