צ'קים

נתתי פנקס צ'קים לקרוב משפחה והוא עשה בו שימוש לרעה(מסר את הצ'קים לגורם פלילי). בעקבות זה ביטלתי את פנקס הצ'קים אולם בכל חודש האדם שקיבל את הפנקס עדיין מנסה להפקיד בבנק וכמובן מקבל הודעה כי הצ'ק בוטל. האם הוא יכול לפנות אל הוצאה לפועל נגדי ואם כן האם עלי לפעול בטרם עת ולגשת להגיש תלונה במשטרה נגד קרוב משפחתי שעשה שימוש לרעה בפנקס??

אני לא יועץ מומחה אבל אם אתה בטוח שהצדק איתך תגיש תלונה אם יש חשד לפלילים

צריך לבדוק בחוקים לדעתי חובה עליך להגיש מצד אחד,מצד שני אתה צריך לקחת בחשבון את ההשלכות המשפחתיות שיהיו לכך.כמו גם את הטרטור שעלול להיות לך מצד הרשויות כתוצאה מהגשת התלונה.ממליץ לך קודם לבדוק בחוקים.מקווה שזה יעזור במשהו.

מי חתם על השיקים?

זו השאלה הראשונה. אם אתה חתמת - אתה אחראי וזה לא משנה למי מוסר הקרוב את השיקים, פלילי או לא. נתת לו פנקס פתוח לעשות בו כרצונו ועכשיו זו הבעיה שלך. אחרי שתשלם את השיקים (במידה וייפתח נגדך תיק הוצל"פ) אתה יכול לתבוע את הקרוב על שימוש לרעה. אם אותו קרוב חתם - הגש תלונה על גניבת הפנקס וזיוף חתימה, בזה פתרת את הבעיה.

צ'קים

נתתי לקרוב משפחה פנקס חתום על ידי לאחר שסיכמנו בעל פה על סכום כסף מסוים שיירד פעם בחודש בפועל הקרוב רשם סכומים אחרים ושני צ'קים בחודש האם זו לא הונאה שעליה יש להגיש תלונה בעקבות הסכם שבעל פה???

אני לא יועץ מומחה אבל אם אתה בטוח שהצדק איתך תגיש תלונה אם יש חשד לפלילים

צריך לבדוק בחוקים לדעתי חובה עליך להגיש מצד אחד,מצד שני אתה צריך לקחת בחשבון את ההשלכות המשפחתיות שיהיו לכך.כמו גם את הטרטור שעלול להיות לך מצד הרשויות כתוצאה מהגשת התלונה.ממליץ לך קודם לבדוק בחוקים.מקווה שזה יעזור במשהו.

צ'קים

נתתי לקרוב משפחה פנקס חתום על ידי לאחר שסיכמנו בעל פה על סכום כסף מסוים שיירד פעם בחודש בפועל הקרוב רשם סכומים אחרים ושני צ'קים בחודש האם זו לא הונאה שעליה יש להגיש תלונה בעקבות הסכם שבעל פה???

צ'קים

תראי - לדעתי זה "שכר לימוד"

אני לא עורכת דין, סתם מפעילה שכל ישר. נתת פנקס שיקים חתום וריק, בטח לא סימנת "קרוס" או "למוטב בלבד", סמכת על בנאדם שימלא סכומים מסויימים והוא לא עשה זאת, אז מה בדיוק את רוצה עכשיו? שבנאדם אחר, שקיבל את השיקים עבור משהו שהוא סיפק (או שלא - זה לא משנה), לא יקבל את מה שמגיע לו? לזה קוראים "שכר לימוד". בפעם הבאה תלמדי לא להיות כזו תמימה (ואני לא רוצה לכתוב את המילה המתאימה יותר). לכי למשטרה, תגישי תלונה נגד הקרוב, אבל את השיקים את חייבת לשלם! אחר כך תתבעי את הקרוב שיחזיר לך... בכל מקרה אני מציעה להתייעץ עם עו"ד שמבין בתחום, ולא להסתמך על אנשים זרים שעונים לך בפורום.

צהריים טובים,

תור בעל עסק אני נתקל פעמים רבות בבעיות של צ׳קים חוזרים. בדרך כלל אני משתמש בשירות של חברה מקצועית לניכיון צ'קים שמסייעת לי בתהליכי הגביה, בתהליכי הבדיקה של הצ׳ק לפני קבלתו ועוד על  מנת למנוע מקרים חוזרים. לעוד פרטים ניתן להיכנס לקישור: ניכיון צ'קים.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תביעות כספיות והוצאה לפועל
בחר
בחר