בנק הפועלים

שלום רב , לפני כשנה לקחתי הלוואה מבנק הפועלים בסניף גבעה צרפתית ירושלים.לצערי הרב לא היה בידי לעמוד בהסדר תשלומי הלוואה זו.סכום ההלוואה היה 6000 ש"ח ותשלומיה של ההלוואה היו כל חודש 500 ש"ח.לאחר כשנה התחלתי לקבל מכתבי איומים מהבנק שבהם היה כתוב שאם לא אשלם הם יפנו לערכאות ויחייבו אותי בתשלומים גבוהים יותר-ואכן כך היה-הם פנו לעורכי דין והראשון שלח לי מכתב ובו אזהרה וחיוב נוסף על הסכום שאני חייב לבנק והשני-שלח להוצאה לפועל בקשת ביצוע שכוללת חיוב נוסף על הסכום שאני חייב.כעת אני חייב לבנק 9033 ש"ח.אנא ממכם הואילו נא להביט בסכום זה ולחשוב באם הוא הגיוני! ? איך זה יכול להיות שתוך שנה הסכום קפץ קפיצה קוונטית של 3033 ש"ח?איך זה יכול להיות שבנק הפועלים בחוצפתו הרבה מאיים עלי שהסכום ימשיך לעלות?איך??? האם אין פה חשד לשחיתות מצדו של בנק הפועלים??? זאת ועוד:הואיל עו"ד לואיס דלמן-המייצג את בנק הפועלים בתביעתו המטופשת-"בטובו" הרב לשלוח לי דף המצורף לתביעה שבו רשומים שמות וכתובות של נתבעים אחרים מצדו של בנק הפועלים.האין פה חשד לפגיעה בפרטיותם של נתבעים אלה ולדיון מחודש בתקפותה של התביעה לאור הפגיעה הנ"ל בפרטיותם של נתבעים מצדו של בנק הפועלים ואף לתביעת דיבה ייצוגית כנגד הבנק ולהתערבות ממשלתית בפעילותו של בנק הפועלים והטלת חוקים והגבלות עליו בכל מה שקשור למדיניות גביית החובות המפוקפקת שלו?ומה עם העובדה הצורמת לאוזניים שבעלה של שרי אריסון בעלת הבנק הינו עבריין?האם לאור התנהלותו העבריינית של בעלה של שרי אריסון ושיתוף הפעולה הצורם של שרי אריסון הנכבדה עמו והגנה עליו שהופך אותה באופן אוטומטי לעבריינית בעצמה למד הבנק בבעלות את שיטותיה המפוקפקות והפך לעבריין בעצמו והוא מיישם את שיטותיה בגביית חובות מאזרחים תמימים- שכל פשעם הינו חוב לבנק הפועלים-שהופך אוטומטית לחוב כפול לאור שימוש בשיטותיו העבריניות של הבנק?האם אין מקום לשקול את סגירתו של בנק הפועלים לאור התנהלותו העבריינית כלפי לקוחות? הנני מקווה כי תואילו לעיין במכתבי זה ולענות לעצמכם על השאלה:האם כדאי לקחת הלוואה מבנק הפועלים לאור הנ"ל.התשובה המתבקשת והברורה מאליה היא: לא! לא להגיע לבנק הפועלים ולא להתקרב לפקידים שמחתימים על בקשות להלוואות.זאת ועוד:לעניות דעתי התשובה המתבקשת לשאלות שהצגתי במכתבי זה הינה סגירתו של בנק הפועלים.לבנק המתנהל על ידי עבריינים אין מקום במדינת ישראל. בכבוד רב, טל דרעי

ריבית מירבית

כאשר חוב מוגש לעו"ד לשם תביעה משפטית, אז מחשבים את סכום החוב בצירוף הריבית המירבית הנהוגה בבנק (זו לא הריבית הרגילה, אלא ריבית מירבית - משהו כמו 18.45% לשנה). לסכום זה, תוסיף אגרת ביצוע בלשכת ההוצל"פ ותוסיף שכ"ט עו"ד ומסירה ע"י שליח, אז מה הפלא שתקבל סכום שקרוב ל-10 אלף ש"ח?

שלום רב

אותי זה לא מעניין שיש ריבית מרבית הוצאות מסירה על ידי שליח ואגרת ביצוע.הם רוצים את הכסף שלהם? בבקשה,אין בעיה אבל בתשלומים של 100 שקל לחודש,אני אשלם להם 7500,אבל שלא ינסו לסחוט אותי במסחטה של מיץ גזר כי עליי זה לא עובד.ושלא יאיימו עליי שהחוב ימשיך לעלות כי את העליות האלה אני לא הולך לשלם. ועוד דבר אחד-אם עורך דין שולח לי מכתב הוא ממש לא יכול לשלוח רשימה למי הוא שלח מכתבים עם כתובות מפורטות כי זה פגיעה בפרטיות ואני רואה את זה בחומרה רבה ורק על זה לא מגיע להם לקבל אפילו שקל אחד שלא לדבר על 9033 שקלים!!! מאיפה הם הגיעו לסכום הזה בכלל ולמה הם בכלל חושבים שאני הולך לשלם להם את זה? הם יכולים לקפוץ לי באמת-כי אני הולך לפנות לכל העולם בשביל לא לשלם להם את זה. יום טוב.

תעשה חושבים

תנסה להגיע עם הבנק להסדר לפריסת החוב אולי לקחת הלוואה או משהו כזה בסכומים ריאליים שתוכל לעמוד בהם ועם ריבית נמוכה ולאורך זמן. אבל אל תנסה להתחכם ועוד עם בנק הפועלים, למה זה בנק קשה - הם לא יוותרו לך על שקל. אתה יכול לומר ולחשוב מה שאתה רוצה, אבל אם הבנק מגיש נגדך תביעה להוצל"פ - אז אתה כבר בידיים שלהם ולא תוכל לעשות מה שאתה רוצה ועוד לשלם 100 ש"ח. את זה לא אתה קובע ולא הבנק - אלא לשכת ההוצאה לפועל. הרי סכום ההחזר החודשי לסכומים שרוצים או שתבעו אותך כבר, הינו 800 ש"ח לחודש ואם זה יותר מ-10 אלף ש"ח, אז 1000 ש"ח לחודש. מקסימום תנסה לבקש חקירת יכולת בהוצל"פ ותציע לשלם 100 ש"ח, אבל אתה צריך לקחת בחשבון שסכום החוב הכללי כמה שתמשוך אותו יותר, אתה תשלם ריבית יותר ולא תצא מזה לעולם. בהצלחה.

אם אתה בכל זאת מסתבך עכב החוב עם הבנק ולא מצליח לעמוד גם בתשלומים אחרי פריסת החוב, מומלץ להיעזר בעו"ד כדי להגיע להסדר חוב עם הבנק

בכל מקרה, גם אם אתה עדיין נושא ונותן מול הבנק והתהליך טרם עבר להוצאה לפועל, כדאי להיוועץ בעו"ד שידע לעמוד על זכויותיך. 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תביעות כספיות והוצאה לפועל
בחר
בחר