תקנה 168 - שעות נהיגה לרכב כבד ואוטובוסים

אני נהג אוטובוס מזה כ- 20 שנה. בתקנה 168 סעיף א'(3) נאמר שהנוהג ברכב ציבורי או רכב משא יפסיק נהיגתו לאחר נהיגה רצופה של 4 שעות רצופות לחצי שעה לפחות. שאלתי היא האם אני נוהג באוטובוס בתוך העיר ובכל שעה יש לי 20 דקות הפסקה כך שבארבע שעות יש לי בעצם 120 דקות הפסקה/מנוחה האם אני עובר על התקנה? אותה לתשובתכם

לדעתי עברת עבירה.

ולמה? במקום שרצה המחוקק להגיד "... יפסיק את עבודתו לתקופה של X זמן בכל תקופה של X ימים" - אמר. למשל: ס' (2) לאותה תקנה אומר "לא ינהג בו יותר מ-12 שעות בכל תקופה של 24 שעות ולא יותר מ-68 שעות בכל תקופה של 7 ימים." אילו היה המחוקק אומר כך - הייתי אומר שלא עברת עבירה. אבל המחוקק לא אמר כך לגבי 4 שעות. הוא אמר להפסיק את העבודה לחצי שעה >>>לפחות<<< במשך כל תקופה של 4 שעות רצופות. יותר מזה - צא ולמד מה המחוקק הגדיר כ"עבודה", אני מצטט תוך השמטות לא משמעותיות: בתקנה זו, "נהיגה" - נהיגה בפועל, עבודה אחרת הקשורה ברכב... במטען... בנוסעים... לרבות הפסקות לפי פסקאות (3) ו-(4) לתקנת משנה (א) [3 - זה החלק שאתה מעלה. דיויד.] ו... [שים לב היטב] והמתנה או הפסקה הכרוכה בפעולות האמורות במישרין או בעקיפין. סוף ציטוט. עיניך הרואות - המחוקק רואה בהפסקות אלו (של 20 דקות שהזכרת) עבודה לכל דבר וענין. רק הפסקה של חצי שעה רצופה >>>לפחות<<< עונה על דרישות החוק. אני מודה שניסוח החוק קצת מקשה. בפקודות הצבא הנוסח הרבה יותר ברור וחד משמעי. אל תראה בדברים אלה יעוץ משפטי אלא חומר למחשבה בלבד. שבוע טוב. דיויד

הי 

שאלה מעניינת מאוד. בגדול, לפי מה שמלמדים בקורס משא כבד, אתה צודק, אבל אני בספק אם זה באמת קורה כך בפועל. 

בהצלחה! 

אני עובד עד 12 בליליה .לוקח ל בערך 30 דק להגיע הביתה. אני צריך להתיצב ב7 בבוקר בעבודה  זא צריך לקום ב6 בבןקר לפחות ולצאת ב6 ושלשיום מהבית. האם זה נחשב מנוחה של 7 שע

היי תקרא אצל עורך דין תעבורה הוא יעשה לך סדר בכל העניין הזה 

בקשר לזה בדיוק ראתי מאמר אני לא יודע אם זה נכון אם זה לא נכון אבל שורה קריאה אולי תוכל להפיק משהו מכאן עו"ד תעבורה בהרצליה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני תעבורה
בחר
בחר