שוטר ללא מדים...

אבא שלי נהג מונית, עמד לצידי המדרכה המסומנת אדום צהוב וחיכה לנוסעים. לפתע עצר לידו רכב ממנו ירד בחור שהציג תעודת שוטר אך היה ללא מדים, שאל לפשר עמידתו במקום זה ונתן לו דו"ח 250 ש"ח. אז שאלה ראשונה: האם הוא יכול לתת דו"ח כשהוא לא במדים? שאלה שנייה: האם באמת הגיע לו הדו"ח? ובסכום הזה? אשמח לקבל תשובות....

שוטר

שוטר איננו חייב להיות במדים. לצורך העניין - הוא יכול ללכת לבוש רק בתחתונים. ברגע בו הוא מציג תעודת שוטר, עבורך הוא שוטר לכל דבר. ככל הנראה הוא משרת בימ"ר את"ן (היחידה של משרד התחבורה). האם מגיע לו הדו"ח ?? לא ברור על מה הוא קיבל דוח.

קטע אדום-צהוב אסור בעצירה וחניה

זהו תחום תחנת אוטובוס. הקנס ע"ס 250 ש"ח קבוע בחוק ואין בו שיקול דעת.

עדיין יש שיקול דעת

האם לרשום דוח או לא.

שוטר

שוטר איננו חייב להיות במדים. לצורך העניין - הוא יכול ללכת לבוש רק בתחתונים. ברגע בו הוא מציג תעודת שוטר, עבורך הוא שוטר לכל דבר. ככל הנראה הוא משרת בימ"ר את"ן (היחידה של משרד התחבורה). האם מגיע לו הדו"ח ?? לא ברור על מה הוא קיבל דוח.

תשובה לגיא

רשמתי על מה הוא קיבל דו"ח - על זה שעמד ליד מדרכה אשר צבועה באדום צהוב....

שוטר ללא מדים...

אבא שלי נהג מונית, עמד לצידי המדרכה המסומנת אדום צהוב וחיכה לנוסעים. לפתע עצר לידו רכב ממנו ירד בחור שהציג תעודת שוטר אך היה ללא מדים, שאל לפשר עמידתו במקום זה ונתן לו דו"ח 250 ש"ח. אז שאלה ראשונה: האם הוא יכול לתת דו"ח כשהוא לא במדים? שאלה שנייה: האם באמת הגיע לו הדו"ח? ובסכום הזה? אשמח לקבל תשובות....

סתם שוטר רע אם זה הסיפור הנכון !

אמנם הסימון הנ"ל מראה כי אסור לחנות שם אבל ......... השוטר יכול היה פשוט לומר לאביך להמשיך לנסוע והיה חוסך מזמנו,היה חוסך עוגמת נפש מאביך (לא קל להתפרנס כנהג מונית),ולא עושה צחוק מהמשטרה - מה זה מה שחסר להם לאכוף?

מיקי צודק, סתם שוטר רע

אז מה אם נהג המונית עמד היכן שאסור לעמוד, אז מה אם נהג המונית יודע שאסור לא לעמוד שם, אז מה אם נהג המונית עושה זאת כל יום בכל מקום ? קשה להתפרנס, צריך לעזור לנהג מונית. כעת לאחר שנהג המונית הוזהר, הוא יחשוב פעמים היכן לעצור והיכן לא לעצור. הדבר נכון לגבי כל אחד מאיתנו: אז מה אם ירדת לרגע לקנות עיתון\סיגריה\חיתול לתינוק ? זה עדיין לא מאפשר לך להעמיד את הרכב היכן שאסור בלי התחשבות ולהפריע לתנועה. כאשר מזהירים מילולית האזהרה נמוגה ברוח, כאשר מגישים דוח על פי החוק, אז לוקחים ברצינות את חוקי הנהיגה, את הפקח העירוני ואת השוטר. מה לעשות ? יש שוטרים "רעים". אבל כאשר אתה נתקע בכביש בגלל אחד שכזה, אתה מייחל לכך ששוטר יטפל בו.

קטע אדום-צהוב אסור בעצירה וחניה

זהו תחום תחנת אוטובוס. הקנס ע"ס 250 ש"ח קבוע בחוק ואין בו שיקול דעת.

המשך לתשובות שניתנו עד כה

אכן שוטר אינו חייב ללבוש מדים עת עורך דו"ח, אך חובה עליו להזדהות. הסיבה שרשם דו"ח: לנהג מונית מותר לעצור להעלות נוסעים או להוריד בכל מקום פרט ל2 סייגים: האחד- שלא יפריע לתנועה. השני: שלא יעצור בתחום תחנת אוטובוס. הסיבה: אם מונית חונה בתחנה, האוטובוס לא יכול לעצור בתחנה כי המונית מפריעה ולכן יש סכנה ליורדים מהאוטובוס. הגיוני, לא?

שוטר ללא מדים...

דו"ח בתחנת אוטובוס

עצרתי ללקנות מנה פלפל בתחנת אוטובוס שוטר רשם לי דוח לפני שהתחיל לרשום ראיתי אותו ןכל תחנוני לא עזרו 250 שח באתי לשלם למוכר ולזוז השוטר חשב שאני מתעלם מזה שאמר לי להזיז את הרכב ונתן לי בנוסף זימון למשפט שעלה לי 500 שח וחודשים על תנאי לשנתיים הסיבה אי ציות להוראת שוטר כל הנסיונות להסביר שאני רק משלם לא התקבלו על דעת השופטת מסקנה לא להתוכח עם אנשי חוק

אלי, אולי המסקנה היא אחרת ?

1. לא לעצור רכב במקום שאסור לעצור. מסקנה שכזו עשויה לעזור לך בחיים. 2. להשמע להוראת שוטר.

אתה צודק

אני לא הייתי בסדר מלכתחילה שעצרתי בתחנה ולו גם ל2 דקות אך שוטר שלא היה כותב דוח לדעתי היה מעביר מסר יותר חזק של חינוך ומסר של שמירת חוק

עדיין יש שיקול דעת

האם לרשום דוח או לא.

שיקול הדעת העיקרי הוא בין שוגג למזיד, ובין חובב למקצוען

נהגי מוניות נוהגים "לקנן" בתחנות אוטובוס בדרך קבע, וישנם מקומות בהם כמעט בכל פעם שתעבור ליד התחנה תראה שם מונית חונה (ובדרך כלל זו אותה מונית). שוטרי תנועה שיש להם סבלנות וזמן לפטרל יכולים לבקש מהמונית לעזוב את המקום בפעם הראשונה שהם נתקלים בה. אבל זה עניין של שיקול וזמן. בדרך כלל נהגים מקצועיים (ונהגי מונית בפרט) "זוכים" ליחס פחות סבלני מאשר נהגים לא מקצועיים.

שוטר ללא מדים וללא תג מכיוון שביקשתי להציג והוא לא היה מוכן האם מותר לו לנהל איתי שיח על עבירת תנועה? 

האם מותר לשוטר לקרוא לי עבריינית תנועה? 

והאם מותר לו לצטט את דברי חז"ל הפוסל במומו פסול? 

ןהאם מותר לו להגיע אחרי לתחנת משטרה ולהתגרות בי? 

והאם מותר לשוטר לשתות xl בזמן שהוא מנהל איתי שיחה על עבירת התנועה שלי חניה לא ישרה? 

והאם לשוטר מותר לצעוק ברחוב של מי הרכב הזה? 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני תעבורה
בחר
בחר