לימודי רפואה סינית

שמי אלון ואני בן 34 נשוי +2 ,במקצועי מזה 7 שנים עובד כאח מוסמך. בעבר בבית חולים וכיום בקופת חולים. מאוד אוהב לטפל באנשים

ויש לי נשמה ענקית ויכולת נתינה ענקית לטיפול בפציינטים.

יחד עם זאת "בוער בעצמותיי" ללמוד רפואה סינית וקוסם לי העובדה שקיימת האפשרות לרפא את הגוף באופן טבעי,באופן אלטרנטיבי.
אני חושב כבר תקופה ארוכה על לימודי רפואה סינית אבל קיימים חששות שעוצרים אותי: חששות כלכליים,האם אצליח לעמוד בעלויות הלימודים? מה מחיר הלימודים? והאם לדעתך אוכל לקבל פטורים מקורסים מסויימים בשל העובדה שאני אח במקצועי?
חששות מקצועיים ,האם אמצא עבודה בתחום בסיום הלימודים כשכיר או עצמאי? והאם יש עבודה באיזור הדרום?(אני גר באשקלון)
האם נכונה השמועה שכדי להגיע למשכורת מכובדת עליי לעבוד בכמה מקומות?
האם כל הבוגרים עובדים בסוף רק כעצמאים בעלי קליניקות פרטיות?
אשמח לקבל ממך מידע מורחב על רפואה סינית ,והיכן אתה היית ממליץ לי ללמוד?
האם יש לימודי ערב/בוקר של פעם בשבוע?
האם יש ביקוש לתחום בשוק העבודה?
והאם אני אולי בכלל "זקן" ללימודים אלו בגילי?
באיזה גיל אתה סיימת את לימודיך?
לדעתך אמצא עבודה בסיום הלימודים פה בדרום? או שכל העבודות בתחום זה הינם במרכז הארץ וצפונה משם?
סליחה על ריבוי השאלות,אבל לא הייתי רוצה פשוט לזרוק את כספי לשווא. שיהיה שבת שלום.

שלום אלון

אני רוצה להתחיל בלומר לך שהחששות שלך הם טבעיים לכל אחד שחושב על שינוי כזה גדול בחיו, במיוחד בהתחשב במצבך המשפחתי, אבל גם באופן כללי.

אני אנסה לענות על כל שאלותיך-

המקום שהכי הייתי ממליץ עליו, באופן טבעי, הוא המקום בו למדתי בעצמי- התכנית לרפואה סינית עתיקה של האוניברסיטה העברית.

זה האתר שלהם: http://www.ica-israel.com/

הלימודים מתקיימים ברחובות, בפקולטה לחקלאות, במתכונת של שלושה ימים בשבוע בלימודי בוקר ותכנית הלימודים שם היא, על פי דעתי, המקיפה והמעמיקה ביותר. למרות שזו אוניברסיטה, זו עדיין מסגרת לימודים שמנסה להיות גמישה עם הסטודנטים וכבר היום קיימים סטודנטים שמפצלים את השנה (משתתפים בחלק מהקורסים השנה ומשלימים אותם בשנה הבאה. הם לוקחים בחשבון שמהלך הלימודים כולו יקח יותר מארבע שנים בקבות זה.) וגם סטודנטים שיש להם פטורים מקורסים מסויימים מסיבה זו או אחרת. אני מניח שההשכלה שרכשת בהכשרתך כאח תעניק לך פטורים מקורסי רפואה מערבית ואולי אף עוד כמה קורסים.

לגבי מציאת עבודה- רוב הבוגרים של לימודי רפואה סינית אכן פותחים קליניקות פרטיות, אך יש גם את הקומץ שעובד עם קופות החולים ובתי החולים כעובדי קבלן ולעיתים אף כשכירים. כאן אולי תוכל לנצל את קשריך כאח ולנסות להתברג במערכת מבפנים. אני מכיר כמה וכמה מטפלים ברפואה סינית שעובדים בדרום- אם באופן פרטי ואם במסגרת של מוסד רפואי כזה או אחר, כך שבעניין הגיאוגרפיה אני לא חושב שיש לך מה לדאוג.

אומנם רוב הסטודנטים הם אכן בגיל של אחרי צבא, זה לכל הדעות הזמן הטוב ביותר ללימודים, אך אני לא חושב שאתה זקן מידי. אני סיימתי את לימודי בגיל 29 והיו איתי בכיתה סטודנטים אחרים בגילאים שונים- המבוגרת בניהם היתה בת 60. הכל תלוי בעד כמה אתה מוכן  לפתוח את המחשבה, לקבל את הידע ולהכיל אותו.

מקווה שעניתי על הכל emo_01.png

שי בקלש

רפואה סינית עתיקה

מומחה לבריאות האישה

052-5639350 

מנהל הפורום
20+
מנהל הפורום
20+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים