בעיות ראייה מקרוב/רחוב

יש לי שאלה. בגיל 47 נאלצתי להרכיב משקפיים כדי לראות מקרוב כי כל דבר שראיתי נאלצתי להרחיק עד שדברים קטנים לא ראיתי ועד שנגמרה היד. בגלל שהמשקפיים לא היו נוחות לי ומכיוון שאמרו לי שהקרנית שלי דקה לניתוח לייזר התחלתי לעשות תרגילים בשיטת בייטס. לאט לאט הרגשתי שיפור בראייה מקרוב והפסקתי להשתמש במשקפיים. המחיר היה פעמים רבות ראייה מאומצת ובעקבות שימוש מסיבי בעיניים במשרד וראייה מטושטשת מה שמגביר בעת מאמץ את הצורך באימוץ וכיווץ העיניים. היום, חמש שנים אחרי תחילת התרגילים האינסטינקט כשאני רואה מטושטש חזר להיות לקרב הכל לעיין. קרבתי בחזרה גם את המחשב. הבעיה היא מאמץ בעבודה ממושכת במשרד. החשש שלי שהראייה לטווח ארוך גם כן נפגעה. יכול להיות גם פער גדול בחדות הראייה בין ימים ואפילו שעות שהוא בלתי מוסבר. שאלתי היא, באיזה גיל חוזרים לראות טוב יותר מקרוב ומאבדים את האינסטינקט להרחיק דברים (אני יודע שבשלב מסוים זה קורה) או שאכן זוהי תוצאה של התרגילים  בשיטת בייטס ? האם לעובדה שבמשרד אחד אין לי אור שמש יש השפעה מהותית על איכות הראייה (במשרד אחר בו אני נמצא ויושב ליד חלון אין לי בעיות ראייה גם כיום) ? האם יתכן שהתרגילים לראייה מקרוב פוגעים בראייה מרחוק ?

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
רפואת עיניים