פינוי-בינוי , פיצוי אחיד לדירות שונות

שלום רב,

היזם וועד הדיירים החליטו עת תוספת שטח אחידה לדירות בגודל שונה (שיטת המטרים). בשיטה זאת החלק היחסי בנכס של בעלי הדירות הגדולות יקטן. האם לבעל הדירה הגדולה שחלקו היחסי בדירות החדשות ירד יש זכות ערור משפטית, או , עליו לקבל את דעת הרוב שהם בעלי הדירות הקטנות.

יש לי אותה בעיה, האם יש למישהו מידע בנושא?

הי חברים

אצלנו היה מקרה דומה, ואני לקחתי מיוזמתי עורך דין מומחה לענייני פינוי בינוי אשר טיפל בעניין. אני לא מכיר את כלל הפרטים אצלכם, אבל כן יכול לומר שאין זה הגיוני להחליט על פיצוי שווה, אם מלכתכילה הנכס שלכם שווה יותר מהאחרים. בכל מקרה צירפתי לכם פרטי יצירת קשר, ממליץ לכם בחום להיוועץ בו.

לא ברור האם מדובר בפינוי בינוי או בהריסה ובניה (בהריסה ובניה מנסים לשמור על איזון ביציאה ובכניסה). אולם, נראה יותר כי מדובר בהריסה ובניה.

כדי לענות על שאלתך צריך לבחון את הסכם התמ"א ואת התמורות שנקבעו לדיירים, מענה לשאלתך על רגל אחת עלול להביא לחוסר דיוק. ללא כל קשר רצוי וראוי שהחלטות שכאלו יתקבלו על ידי הדיירים, אלא אם ישנן הגבלות תכנוניות או מיסויות. כמו כן, יצוין כי כי כלים לפתור מחלוקות כגון אלו כמו "פול" לאיזון בין משאבים. לעניין התנגדות ניתן לטעון לקיפוח ולחוסר שוויון, אך קשה להאמין שטענה זו תעצור פרויקט תמ"א. לצורך הבהרת התמונה אני מפנה אותך למאמר שכתבתי בעניין התנגדויות לתמ"א 38.

https://www.kfirhy-law.com/tama38-hitangdut 

קיבלתי תשובה על שאלה דומה מחברת בדק בית מעולה שאותה מנהל בחור בשם שמואל שעונה על כל שאלה בשמחה. 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תמ"א 38
בחר
בחר